ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5042106
*
nr 504 2106
Spegel
Nyrokoko, höjd: 158
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2008
kl 16:38:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/1 12:02:09
1
700 kr
19/1 12:09:23
2
750 kr
19/1 20:10:04
3
800 kr
20/1 20:57:20
1
850 kr
21/1 09:47:44
2
900 kr
21/1 12:26:43
4
950 kr
21/1 12:31:47
5
1.400 kr
21/1 14:22:48
6
1.200 kr
21/1 14:23:19
6
1.400 kr
21/1 14:23:49
6
1.500 kr
21/1 16:25:41
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 504 2106
Spegel
Nyrokoko, höjd: 158
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/1 12:02:09 | 1 | 700 kr |
19/1 12:09:23 | 2 | 750 kr |
19/1 20:10:04 | 3 | 800 kr |
20/1 20:57:20 | 1 | 850 kr |
21/1 09:47:44 | 2 | 900 kr |
21/1 12:26:43 | 4 | 950 kr |
21/1 12:31:47 | 5 | 1.400 kr |
21/1 14:22:48 | 6 | 1.200 kr |
21/1 14:23:19 | 6 | 1.400 kr |
21/1 14:23:49 | 6 | 1.500 kr |
21/1 16:25:41 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58